Keresés ebben a blogban

2011. jan. 31.

A férfi fán terem (Men In Trees)

Egy újabb kedvencemről írnék, amit a napokban sikerült befejeznem/végignéznem. Bár ez nem film hanem sorozat. Azért egy bejegyzést mégis megér. Egyik kedvencem lett. Jöjjön egy kis kedvcsináló az én "billentyűzetemből"...

Marin Frist (Anne Hecke) a sikeres párkapcsolat menedzser sorra tartja a jobbnál jobb előadásait, és írja a könyveit, arról hogyan és hol találjunk magunknak párt, hogyan viselkednek a férfiak és természetesen ha már megtaláltuk a párunkat hogyan tartsuk meg. Közben pedig azt hiszi boldog párkapcsolatban él a vőlegényével, akivel már javában készülnek az esküvőre. Ennek az idillnek vége szakad azzal, hogy Marin rájön, hogy a vőlegénye megcsalja őt. Jön a nagy kérdés: Valóban ért ő a férfiakhoz??? Csalódottságában  New Yorkot a háta mögött hagyva egészen Alaszkáig "menekül". Elmoban talál végül megnyugvásra és új barátokra a kis városka lakóiban.

A sorozat tele van szerethető karakterekkel. Ott van például Annie és Patrick Bachelor ők számomra tipikusan az első szerelem szépségeinek és nehézségeinek megtestesítői. Annie egyébként egy New York-i lány, Marin legnagyobb rajongója. Amikor Marin Elmoba utazik követi őt és itt végre megtalálja a szerelmet, amit eddig hiába keresett Patrick személyében. Patrick tipikusan egy kisvárosi "jófiú", anyuci kedvence, mindenkihez van egy kedves szava, gesztusa, mindenki kedveli és persze romantikus alkat. Valljuk be sok nő szeretne magának egy ilyen társat találni. Szépen alakul a szerelmük, gyorsan el is jegyzik egymást, persze azért pár vitájuk nekik is akad, hogy ne csak minden olyan egyszerű és már-már rózsaszín legyen. Az esküvőjük napján azonban Patrickbe belecsap egy villám és kómába esik. Amikor felébred semmire és senkire sem emlékszik a múltjából. Teljesen más vagányabb karaktert kezd el megformázni, ami sokaknak nem tetszik. Annievel sem úgy viselkedik, mint egykori jegyesével, inkább mint egy haverral. A lány még sokáig hiányolja a "régi" Patricket és szeretné ott folytatni a kapcsolatukat, ahol a villámcsapás előtt tartott. Végül viszont alkalmazkodik az új helyzethez és elengedi a fiút, hogy az megtapasztalhasson sok olyan új dolgot ami miatt most úgy érzi, hogy unalmas volt az eddigi élete. Végül persze visszatér Patrick memóriája és vissza szeretné szerezni Anniet, de addigra már késő lesz, mert a lány új kapcsolatot kezdett az egyik helyi hoki játékossal, akivel ugyan teljesen más lesz a kapcsolata, mint Patrickkel, de teljesen új nőnek érezheti magát mellette.

Aztán ott van Ben és Theresa szerelme is. Ők egy házaspárt alakítanak és a helyi kocsma tulajdonosai. Tudni kell, hogy ez a hely a városka központja a legtöbb jelenet itt játszódik, itt találkoznak egymással az emberek és mindenki betér ide. Ben és Theresa kapcsolata megromlott, nem váltak el, de nyitott házasságban élnek. Egészen addig amíg Ben (aki egyébként hűségesen várta vissza a feleségét) össze nem jön a helyi örömlánnyal Sarahval. Sarah egy egyedülálló anyuka, aki másként nem tudna megélni a városkában. Elmoról még fontos tudni, hogy 6-7 nő él összesen a többi lakos mind férfi. Sarah egyébként nem rossz nő és nem is kifejezetten lelkesedik ezért az életformáért. Később fel is hagy vele és mentősnek áll és a múltja ellenére összejön egy pappal, akivel a sorozat legvégén el is jegyzik egymást. Na,de túlságosan előre rohantam, visszakanyarodok a házaspárhoz. Sarah és Ben kapcsolata véget ér és ez rádöbbenti Theresát arra, hogy mennyire szereti a férjét és vissza akarja kapni. Sikerül is nekik újra egymásra találni, sőt a vadóc Theresa annyira megszelídül, hogy végül babát is szeretne a férjétől. Sőt a két nő (Sarah és Theresa) viszonya is rendeződik és már-már barátnőként viszonyulnak egymáshoz.

Jane Marin barátnője és a könyvkiadója. Egy tipikus nagyvárosi munkamániás nő. Nincs párkapcsolata, de szíve mélyén vágyik valakire. Hol máshol találhatna rá ő is a szerelemre, mint Elmoban egy a barátnőjénél tett látogatás során. Sammel a "szántó-vetővel" teljesen ellentétei egymásnak. Sam a kisvárosi hókotró egy hajón él és élvezi az "egyszerű" életét, nem vágyik fényűzésre. Elmoban, ahová Jane pihenni érkezik tökéletesen működik a kapcsolatuk, de amint a nő visszatér a "nagyvárosba" rájön, hogy  még a pihenős Jane jól kijön Sammel, addig a hétköznapi Jane már nem. Ennek a felfedezésnek szakítás lesz a vége. Természetesen nem találnak maguknak másik párt, így végül mégiscsak belátják, hogy szeretik egymást. Ők a tipikus ellentétek, akik vonzzák egymást. Összeházasodnak és mindketten olyan kompromisszumokat hoznak a másikért ami által boldogan élnek együtt.

Itt van még Celia rendőrparancsnok, aki Patrick anyja is. Ragaszkodik a városkában a rendhez és egyedül nevelte fel a fiát is a férje repülős balesete után. Közben, hogy színesedjen a történet kiderül, hogy Patricknek nem is a volt férje az apja, hanem a színes bőrű Buzz, aki Maijel a minden lében kanál, japán export feleségével él. Tehát Patrick egy egy éjszakás kaland eredménye. Celia morcos karaktere egyre jobban válik szerethetővé és nyílik meg és válik egyre inkább barátságossá. Mindez persze egy szerelemnek is köszönhető a felettese Dick személyében. Szinte már bájos, ahogy menekül az érzései és Dick elől néha a parancsnoknő.

Jack Slattery Marin új szerelme. Szándékosan az ő történetüket hagytam a legvégére. Marin Elmoban igyekszik a háta mögött hagyni a múltját és új szokásokat kialakítani, no meg megismerni a férfiakat. Jackkel már az első találkozásukkor szikrázik körülöttük a levegő. A férfi mégis próbál közömbösnek tűnni. Először lesznek szeretők, aztán barátok és mikor elkezdenének randizni egymással felbukkan a férfi élete első gyerekkori szerelme Lynn, akivel együtt is élt és közös jövőt terveztek. Az utjaik viszont elváltak, mert a férfi már házasságot és gyereket szeretett volna Lynn viszont még nem. A dolog pikantériája, hogy Lynn állapotosan érkezik vissza a kis városba. Ezzel egy időre meg is szakad a kapcsolat Marin és Jack a "vadember" között. A férfi visszatér volt kedveséhez és megpróbálják újra együtt. Csakhogy Jack egyszer csak ráébred, hogy nem akar más gyerekének az apja lenni és nem maradhat csak kötelességből volt barátnője mellett. Lynn ezzel újra elhagyja a kisvárost. Közben azért Marinnel is történik egy s más például vesz egy kis házikót az erdőben aminek a felújításban segítségére siet Cash a sátorlakó vándor. Ő egy pimasz szépfiú aki nem akar kötődni senkihez sem. Szerintem sok nő szívét megdobogtatja ő is, Jack és Patrick mellett. Egyrészt ő a tipikus jó pasi, másrészt a flegma viselkedése miatt vadászatra ösztönzi a női nemet, őt aztán tényleg érdemes lenne megszelídíteni. Marinnel jó barátok lesznek és egy darabig lakótársak is. Amikor a Cash kezd többet érezni Marin iránt egyszer csak eltűnik, de egy vesebetegség miatt később még feltűnik. Cash távozásával ismét szabad az út Marin és a szűkszavú tengerbiológus Jack között. Egymásra is találnak és ezúttal már egy párként folytatják az útjukat. Persze még bonyolódik az életük Jack tengeri munkájával és a balesetével, de végül csak összeköltöznek és együtt élik tovább az életüket.

Sok- sok bonyolult szál és bájos, szerethető figura színesíti a sorozatot. Szerintem a történet ismertetőmből kitűnik nekem mennyire a szívemhez nőt. Kicsit sajnálom, hogy nincs folytatása és csak két évad, bár ki tudja... A végére pedig pár elgondolkodtató a filmben elhangzó aforizma. Nem tudom megállni, hogy az egyik kedvencem nem másoljam be...


" A legőszintébben csak azt mondhatom a kapcsolatokról, hogy gyakran semmit sem tudunk a világon. Nem kaphatod meg mindig azt amit akarsz! És ha néha megkapod azt akit akarsz, nem biztos, hogy ő az igazi. De ha kitartóan reménykedsz, akkor a mindenség rávezet arra, amire igazán szükséged van. Fogadd el a kihívást, hogy egyedül vagy, míg megtalálod az igazit! Ám ne rejtőzködj, a meghasadt szív kutya rossz. De ha még az sincs, az még rohadtabb. A megoldást nem kapod meg előadásokból vagy könyvekből. De ha megtanulsz boldog lenni, megleled az igazit! Hiszek benne, mert mindennek ellenére, mégis optimista vagyok. Ennyit tudok a szerelemről. Ha az olyan egyszerű volna, mindenkinek lenne!"

 

2011. jan. 30.

Lenmagos zsemle

Volt még itthon egy élesztőm és azon gondolkodtam mihez kezdjek vele. A legegyszerűbbnek és legkézenfekvőbbnek a kenyér bizonyult. Nem is gondolkodtam sokáig, hanem nekiálltam bedagasztani a kenyerem. Eredetileg egy bagettet képzeltem el, csak amikor megláttam a megkelt tésztát történt valami és beugrott, hogy inkább zsemlét kellene készítenem. Még ezt sem próbáltam soha, így aztán hagytam magam lebeszélni a bagettről és végül zsemléket formáztam...

Hozzávalók:
  • liszt (nálam tk. tönköly és fehér liszt keveréke)
  • élesztő
  • tej
  • méz
  • 1 csipet só
  • víz
  • lenmag a zsemle tetejére
Az élesztőt langyos mézes tejben felfuttattam. A szilárd hozzávalókat (só és lisztek) egyenletesen elkevertem a kelesztő tálamban. Majd a felfuttatott élesztőt hozzákevertem. Folyamatosan öntöttem hozzá egy kevés vizet, de ügyeltem arra, hogy csak annyi víz kerüljön a tésztába amennyire valóban szükség van. A tésztát jól ki kell dolgozni és akkor készül el, amikor már elválik az edény falától és a kezünk is tiszta. Meleg helyen kb. 1 óráig a kétszeresére kelesztettem, ezután átgyúrtam a tésztát és attól függően, hogy mekkora adagot készítettünk egyenlőre részekre elosztjuk. A tésztadarabkákat egyenként meggömbölygettem, majd kizsírozott sütőlemezre sorakoztattam őket. Keresztet vágtam mindegyik tetejére, vízzel megkentem őket és lenmaggal megszórtam őket. 150 fokos légkeveréses sütőben megsütöttem a zsemléimet.

Első zsemléim
Kosárkában
Átrendezve
1 zsemle
Szendvics szalámival és zsázsa csírával

2011. jan. 28.

Szívecskés fánk VKF-re

Már a karácsonyi sütiszezon lecsengése óta az jár a fejemben, hogy nem ártana ráhangolódnom a farsangra  és sütni pár fánkot. Aztán egyszer csak jött Tücsökbogár felhívása a 40. VKF-re, melynek témájaként a fánk készítést választotta. Az igazán izgalmas pedig az az egészben, hogy lekvár helyett valamilyen öntetet, szószt vagy mártást kell tálalni a fánkunk mellé. Ezek után úgy döntöttem nem maradok ki és csatlakozok a játékhoz. Már csak egy jó kis receptet kellett felkutatnom, amire végül a Rama 2010-es Receptnaptárában találtam rá. Mondhatom szerelem volt első látásra. Rögtön tudtam, hogy őt kerestem...

Hozzávalók a tésztához:
  • 2,5 dl tej
  • 10 dkg Rama sütőmargarin (nálam vaj)
  • 2 dkg élesztő
  • 12,5 dkg kristálycukor (nálam 7 ek. méz)
  • 50 dkg finomliszt (nálam 25 dkg fehér liszt és 25 dkg tk. tönköly liszt)
  • csipet só
  • 1 csomag vaníliás cukor
  • 2 tojás
Karamell mártás:
  • 20 dkg kristálycukor
  • 3 dl tej
  •  1 kk. finomliszt
  • 2 dl főzőtejszín
Elkészítés:
  1. A tejet megmelegítjük, a vajat belerakjuk és hagyjuk, hogy felolvadjon benne. Amikor már csak langyos, az élesztőt belemorzsoljuk. 1 evőkanál mézet is belekeverünk és meleg helyen 10-15 perc alatt fölfuttatjuk.
  2. A lisztet egy tálba szitáljuk, sóval és vaníliás cukorral összeforgatjuk. A közepét kimélyítjük, a tojásokat beleütjük, belecsurgatjuk a maradék mézet is. A tejes élesztőt is beleöntjük és 5-6 perc alatt bedagasztjuk. Akkor jó, ha lágy a hagyományos fánktésztához hasonló állagú lesz. Letakarva, meleg helyen 45-50 perc alatt a duplájára kelesztjük.
  3. Ezalatt megfőzzük hozzá a mártást. Ehhez a cukrot egy lábasba szórjuk, kevergetve világosbarnára bagatellizáljuk, majd a tejet ráöntjük. Ekkor a cukor hirtelen darabokra összeáll, de ez nem jelent hibát, 5-6 perc forralással elolvad a tejben. A lisztet a tejszínnel simára keverjük, a cukros tejet ezzel sűrítjük, épp csak egy percig forraljuk, a tűzről lehúzzuk.
  4. Ezután a tésztát erősebben meglisztezett gyúrólapra borítjuk, ujjnyi vastagságúra ellapítjuk és egy szív alakú kiszúróval kiszaggatjuk. Bő, forró olajban megsütjük. 

2011. jan. 25.

Gombás köles kása

Nemrég vettem egy zacskó kölest. Már több főzős műsorban láttam, hogy készítettek belőle pár ételt. Felkeltette a kíváncsiságom, mivel még sosem kóstoltam. Csak a kacagó galambunk evett ilyesmit :-) Most viszont, hogy egészségesebben étkezem arra gondoltam én is megkóstolhatnám. Valami egyszerű ételt szerettem volna először elkészíteni belőle. Így született a köles kása ötlete. Persze nem csak magában egy kis gombával dobtam fel.

Egy kis olíva olajon megpirítottam egy fej felaprított vöröshagymát és kb. 6 db felkockázott csiperkét. Amikor elkészült félretettem várakozni, amíg újra rá nem kerül a sor. Szintén olíva olajon megpirítottam a kölest, mint ahogyan a rizst készítem elő. Pirítás után sós vízben feltettem főni. Elég gyorsan elkészült. A kész kölest összekevertem a várakozó vöröshagymás gombával. Végül pedig egy kis borssal ízesítettem. Igazán gyors köret és nem árt egy kis változatosság néha. Következtetésem: finom a köles (legalábbis nekem ízlett), szóval valószínűleg fogok még ilyen ételt készíteni...

2011. jan. 23.

Aromax illóolajok

Néhány illóolajjal bővítettem még a boszorkánykonyhámat. Az az igazság, hogy kezdtem unni a levendulás tusfürdőm és valami újdonságra vágytam. Ráadásul az öblítőszerem is fogytán van. Helyette már nem fogok boltit venni, inkább ecetes illóolaj keverékkel fogom öblíteni a ruháimat. Ez is hozzájárult ahhoz, hogy beszerezzek még pár illatot. Bár ylang- ylangot például nem sikerült vennem, de majd legközelebb.  Ezért  is vásároltam két olyan illóolajat pluszba, amim már van. Meglepetésként ért, hogy a dobozok belsejében tájékoztatót találtam. Bemásolom ide mi áll rajtuk. Így legközelebb már ha nem csak illat, hanem hatás alapján szeretnék választani itt megtalálom, hogy mi mire jó. Másoknak is  jó kis kalauz lehet, ha még keresik a megfelelőt.

Narancsolaj
Citrus aurantium var. amara
Frissítő, szagtalanító

A keserűnarancsfa érett, friss gyümölcsének héjából hidegen préselt illóolajat ajánljuk:

Párologtatásra: az illóolajból néhány cseppet az aromalámpa vízzel töltött részébe vagy párologtatóba cseppentünk.

Aromafürdő készítéséhez: 6 csepp narancs és 2 csepp ylang- ylang illóolajat egy kávéskanálnyi tejszínben, mézben vagy habfürdőben feloldunk, majd fürdés előtt a meleg vízhez adjuk és alaposan elkeverjük. A citrusillatú fürdő kellemes közérzetet biztosít.
Testápoló masszázsolaj készítéséhez: 20-20 csepp narancs és grapefruit illóolajat 50 ml makadámdióolajban elkeverünk és a bőrbe masszírozzuk.
A narancsolaj a fentieken kívül jól társítható muskotályzsálya- és nyugat- indiai szantálfaolajjal.

Narancs illóolajam

Teafa olaj
Melaleuca alternifolia

Légfertőtlenítő

Az Ausztráliában őshonos kisméretű fa ágaiból, leveleiből nyert halványsárga illóolaj friss, fűszeres, kámforos illatú. Baktérium- és gombaellenes hatását tudományos kísérletekkel is igazolták. A kozmetikai ipar e tulajdonságai miatt szappanok, fogkrémek, tusfürdők, dezodorok és borotválkozás utáni készítmények alkotórészeként hasznosítja. Használata elősegítheti a megfázás okozta panaszok megszűnését, illetve a rovarcsípések gyógyulását.

Megfázás, meghűlés idején 10-10 csepp cédrusfa-, kajeput-, levendula-, erdeifenyő- és teafaolaj keverékének az alábbiak szerinti használatát javasoljuk:
Párologtatásra: a fenti keverékből 5-7 cseppet az aromalámpa vízzel töltött részébe vagy párologtatóba cseppenteni.

Inhaláláshoz: 3-5 cseppet 1 liter forró vízbe vagy gyógyteába cseppenteni.

Aromafürdőhöz: 5-7 cseppet 1 evőkanál tejszínben vagy mézben elkeverni, majd a fürdővízhez adni.

Felsőtestre bedörzsölő olajként: gyerekeknek 7 cseppet, felnőtteknek 15 cseppet 50 ml mandulaolajban elkeverni, és a bőrbe masszírozni.

Az orr környékének ápolására: 3-4 cseppet a fenti keverékből 20 ml jojobaolajba elkeverni, és az orr környékét óvatosan bekenni. 5 éves kor alatt orrba vagy orr környékére ne kerüljön olaj.

Lábgombásodás megelőzésére: 5-10 csepp teafaolajat 1 kanál sóra cseppentünk, majd az olajos sót a meleg, lábápolásra szánt vízbe jól elkeverjük. A lábfürdő javasolt ideje 10-15 perc.

Felszíni bőrsérülés és égés,rovarcsípés esetén: 10 csepp teafaolajat 100 csepp (5 ml) avokádó- vagy mandulaolajban elkeverünk, és ezzel a sérült bőrfelületet bekenjük.
Teafa illóolajam

Levendulaolaj
Lavandula angustifolia

Illatosító, arc és bőrápoló

A régóta közkedvelt, nemesített francia levendula virágzó hajtásvégeiből vízgőz- desztillációval előállított illóolajat ajánljuk:

Párologtatásra, légfrissítésre: cseppentsünk az aromalámpa vízzel töltött részébe vagy párologtatóba 2-3-1 csepp levendula-, grapefruit- és citromolajat vagy virágpermetezőbe töltött 2 és 1/2 csésze vízhez adjunk 8 csepp illóolajat és alkalmazás előtt alaposan rázzuk össze. Kellemesen illatosítja, frissíti a helyiség levegőjét. Gyerekszobába párologtathatunk 2-1-2 csepp római kamilla-, levendula- és clementineolajat.

Aromafürdőhöz: 4-1-5 csepp cédrusfa-, rózsa- és levendulaolajat oldjunk fel 1 evőkanálnyi tejszínben, mézben vagy habfürdőben, majd adjuk a fürdővízhez, és alaposan keverjük el. Kellemes illat mindazoknak, akik kikapcsolódásra, lazításra vágynak.

Rovarcsípés: viszketés enyhítésében, a gyulladás mérséklésében segíthet, ha a csípés helyén 1 csepp levendulaolajat bedörzsölünk. Szobában citronellaolajjal együtt párologtatva távol tarthatja a szúnyogokat.
Arc- és nyak ápolására: 6 csepp levendula- és 4 csepp teafaolajat 2 evőkanál jojobaolajban elkeverünk, majd az arcon, nyakon elsimítjuk, kedvezően hat a faggyúmirigyek működésére.
Testápolásra: 5-4-16 csepp geránium-, jázmin- és levendulaolajat 50 ml mandulaolajban elkeverünk, majd naponta egyszer a bőrbe masszírozzuk. Rendszeres használata a bőrt puhává, bársonyossá teszi.

Megjegyzésem: a virágpermetezős illatosítót biztosan ki fogom próbálni. Környezetbarátabb, mint a bolti légfrissítők...

Levendula illóolajam

Kubebaolaj
Litsea cubeba
Származási hely: Kína

Bőrápolásra

A Kínában őshonos, kisméretű trópusi fa gyümölcséből kinyert illóolajat ajánljuk:

Párologtatásra, légfrissítésre: kubeba-, lucfenyő-, rozmaring- és grapefruitolaj 1:1 arányú keverékéből néhány cseppet az aromalámpa vízzel töltött részébe vagy párologtatóba cseppentünk.

Aromafürdő készítéséhez: meleg vízzel telt fürdőkádba fürdés előtt 3-3 csepp -előzőleg 1 evőkanálnyi tejszínben, mézben vagy habfürdőben feloldott- kubeba- és narancsvirágolajat teszünk, majd a fürdővízzel alaposan elkeverjük. A bőrnek üde, friss illatot kölcsönöz.

Bőrápolásra, lábfrissítő masszázshoz: levendula-, kajeput-, kubeba- és eukaliptuszolajból 4-4 cseppet 20 ml növényi olajban (mandula, földimogyoró vagy avokádó) elkeverünk és a bőrbe masszírozzuk.

A kubebaolaj a fentieken kívül jól társítható édesnarancs- és ciprusolajjal.

Megjegyzésem: Nagyon tetszik az illata, van egy olyan érzésem, hogy gyorsan el fog fogyni. Az új tusfürdő kreációmba ez lett a domináns illat. Tényleg finom citrusos.

Kubebabors illóolajam

Jázminolaj
Jasminum officinale
Származási hely: Franciaország

Bőrillatosítóé

A jázminolajat ajánljuk:

Párologtatásra: az illóolajból néhány cseppet az aromalámpa vízzel töltött részébe vagy párologtatóba öntünk.

Aromafürdő készítéséhez: a meleg vízzel telt fürdőkádba 6-10 csepp - előzőleg kevés mézben, tejszínben vagy habfürdőben feloldott- illóolajt teszünk és a vízzel alaposan elkeverjük. Bőrünknek kellemes virágillatot kölcsönöz.

Parfüm készítéséhez: 1 ml jázminolajt 100 ml 70%-os alkoholban oldunk. Rózsafa- és ylang-ylanolajjal együtt egzotikus illatú keveréket állíthatunk elő.

Jól keverhető ylang-ylangolajjal és a citrusfélék olajaival.

Jázmin illóolajam


Együtt az új szerzeményeim

2011. jan. 22.

Rózsás briós

Én nem igazán vagyok egy briós fanatikus, de amikor kakaós csigát készítek ebből a péksütiből is formázok párat. Eddig a nagymamámtól tanult formázási technika alapján alakítottam ki a briósokat. Nemrég Tücsökbogár receptjei között találtam egy szép briós rózsát. Mindenképpen ki szerettem volna próbálni. Ma éppen alkotó kedvemben is voltam és türelmem is volt bíbelődni ilyen aprólékos munkával. Szóval belevágtam...

Mivel elsősorban nem nekem, hanem az édesség rajongó édesanyámnak készült ez a finomság, csak itt- ott csaltam egy kicsit az összetevőkben. Így egészségesebb is lett meg nem is...

Hozzávalók:
  • 50 dkg liszt (nálam 20 dkg tk. tönköly és 30 dkg sima liszt)
  • 5 dkg vaj
  • 5 dkg porcukor (nálam 6 ek. méz)
  • 2,5 élesztő (nálam csak 1 db)
  • 2,5 dl tej
  • 3 tojás sárgája
  • csipet só
A tészta recept is Tücsökbogártól származik. Egy kicsit alakítgattam azért rajta, mint már említettem. Az élesztőt mézes langyos tejben futtattam fel. A hozzávalókból tésztát gyúrtam és megkelesztettem azt. A megkelt tésztát kilisztezett deszkán vékonyra sodortam. Egy kisebb pohárral (mert a pogácsaszaggató túl kicsi volt) köröket szaggattam a tésztából. Az első kört középen összenyomva formáztam meg, ez lesz a rózsa közepe, a többit pedig tojássárgája segítségével körbe felragasztottam az oldalára. Én 7-9 kört használtam fel egy rózsához. A formázás után úgy ítéltem meg, hogy nem biztos, hogy elég stabilak. Ezért egy fogpiszkálóval átszúrtam az aljuknál, ez tartást adott nekik. Kivajazott muffin sütőbe helyeztem őket, tojássárgájával lekentem a tetejüket és cukorral megszórtam (legközelebb kipróbálom mézzel is, csak egyszerre ennyi mindent nem akartam újítani rajta) és így tettem a sütőbe. Szép "mosolygós" sárgákra sütöttem őket. Természetesen tálalás előtt a fogvájókat eltávolítottam belőle. :-)

Sütésre várva az összes
Sütés előtt közeli
Megsülve
Vakus (nem olyan jó minőségű) közeli

2011. jan. 20.

Kakaós keksz

Szeretem az egyszerű és gyors ropogtatni valókat. Most éppen egy kekszre esett a választásom. Az alap ötlet a Blikk Nők konyha 2011/01-es számából származik. A lap végén Így is lehet! címmel pár keksz recept található. A hozzá tartozó kedvcsináló szöveg pedig a következő: "Megmutatjuk, hogyan készíthet egészséges hozzávalókból, kevés munkával isteni kekszeket." Csábítóan hangzik, nem is bírtam ellenállni, hogy ki ne próbáljam...

Hozzávalók:
  • 16 dkg tk. liszt
  • 1/2 tk sütőpor (nálam foszfát mentes)
  • 10 dkg barna cukor (nálam 4 ek. méz, aki édesebben szereti értelem szerűen ennél több)
  • csipet só
  • 5 dkg melasz (kihagytam, ugyanis ez a cukorgyártás egyik mellékterméke, ha cukrot nem teszek bele ezt minek tenném?)
  • 8 dkg vaj
  • 1 tojássárgája
  • 5 dkg olvasztott étcsokoládé (5 púpozott ek. kakaóporra cseréltem)
A recept eredeti neve: Csokis keksz melasszal

Keverjük össze 16 dkg teljes kiőrlésű lisztet 1/2 tk sütőporral, 5 púpozott tk kakaóporral 4 ek mézzel és egy csipet sóval. Dolgozzuk simára 8 dkg vajjal és 1 tojássárgájával. Csomagoljuk fóliába a tésztát, tegyük a hűtőbe 20 percre, majd formázzunk belőle hengert és szeleteljük fel. Itt egy kicsit eltértem az útmutatótól, mert megpróbáltam kinyújtani és virágformával kiszaggatni. Ez a tészta nem igazán alkalmas nyújtásra, mert széttöredezett közben (nem tudom szakszavakkal megfogalmazni sajnos). Azért pár virágot készítettem, de feladtam és visszatértem az eredeti henger felszeletelős módra. Lapítsuk össze a szeleteket és 150 fokos sütőben süssük 12-15 percig.

Kakaós keksz
Kakaós keksz új elrendezésben
Kakaós keksz közeli

Utólag is elnézést a képekért. Sajnos ma elég borongós idő volt, így nem voltak a legjobb fényviszonyok a lakásba a fényképezéshez. Vagy csak egy profi gép kellene? Azért próbáltam a legelőnyösebb képeket kiválasztani és a legtöbbet kihozni az adott körülmények között a kekszekből...

2011. jan. 18.

Sütőtökös muffin

Jamie Oliver egyik főzős műsorában láttam ezt a receptet. Rögtön felkeltette az érdeklődésem. Ezért gyorsan tollat és papírt ragadtam, hogy össze tudjam írni a hozzávalókat. Finom téli csemege a sütőtök és úgy tűnik egyre inkább kezdek megbarátkozni vele. Ezért is gondoltam arra, hogy nem ártana kipróbálni milyen finomságokat lehet még belőle csinálni a sült sütőtökön kívül. Már pár hete árválkodik a kamrámban egy tök, még karácsony előtt vettem. Beterveztem, hogy sütök is majd belőle és ezt a muffint is elkészítem. Csak eddig valahogy nem akaródzott...

Hozzávalók:
  • ~ 40 dkg sütőtök
  • 40 dkg cukor (nálam 6-7 ek. méz)
  • 4 tojás
  • 1 csipet só
  • 30 dkg liszt (nálam tk. tönköly liszt)
  • 2 púpos tk. sütőpor (foszfát mentes)
  • 1 tk. fahéj
  • 1 marék dió
  • 175 ml olíva olaj
 Ez a mennyiség dupla adag, ha nincs kedved egyszerre megsütni a maradékot beteheted a hűtőbe és másnap friss muffint ehetsz. Vagy megsütőd két fordulóban, vagy megfelezed a hozzávalók mennyiségét. A sütőtököt megmostam, levágtam a héját és kis kockákra vágtam. A sütőtököt a folyékony hozzávalókkal együtt turmixba tettem és pépesítettem. Hozzáadtam a szilárd összetevőket és ezzel is összeturmixoltam. Amikor már elég homogén masszát kapunk mehetnek a sütőformába. Az egyik adagot muffin sütőpapírba sütöttem és a másikat rendhagyó módon a képen látható mini kuglóf formába. Az első adagról nem készítettem képet, mert finom és gyorsan fogy.

Sütőtökös muffin Jamie Oliver módra

2011. jan. 17.

Naplemente

Mostanában délután egyre többször azon kaptam magam, hogy csak gyönyörködök a naplementében. Olyan szép tud lenni, ebben az igazi tavaszi időben. Persze becsapás, mert hol van még a tavasz. Csak most éppen olyan jó meleg van, hogy akarva akaratlanul ezt az évszakot idézi meg bennem. Valahogy az utóbbi időben mindig megakad a tekintetem az ablakomon, amikor megy le a nap. Két nap nem bírtam megállni, hogy ne készítsek képeket is. Ilyen az "én" naplementém:



2011. jan. 13.

Gombás guiche

A Blikk Nők konyha 2011 januári számában jobbnál- jobb recepteket találtam. Sok egészséges finomságot válogattak össze ebben a számban. Főleg olyanokat, amik igazán a kedvemre valóknak tűnnek. Muszáj párat kipróbálnom közülük. Első választásom erre a quiche-re (francia pite) esett. Eredetileg csirke hússal készült, de én ezt most kihagyom belőle.

Tészta alaprecept:
  • 25 dkg liszt
  • 12 dkg hideg vaj
  • 1 tojássárgája
  • 2-3 ek. tejföl vagy víz (ha túl száraz lenne a tészta)
Dolgozzuk össze a hozzávalókat, majd fóliába csomagolva tegyük a hűtőbe kb. 30 percre. Ezután nyújtsuk vékonyra, fektessük a kivajazott quiche- formába, és szurkáljuk meg villával. Annyit változtattam a recepten,  hogy tk. tönköly lisztet használtam.

Megjegyzésem: Nem áll össze a tészta a vajtól és az egy tojássárgájától. Szóval szükség van még egy kis összetapasztó anyagra. Én nem tejfölt, hanem vizet használtam.

Elkészítés:

Pirítsuk meg olíva olajon egy fej lila hagymát és 15 dkg felszeletelt csiperkegombát. Fűszerezzük 1/4 tk curryvel, val és borssal. Töltsük a hagymás gombát az alaprecept szerint elkészített tésztára. Keverjünk össze 2 dl tejet 4 db tojással, öntsük a töltelékre, és szórjuk még meg egy kis füstölt sajttal is. Süssük 150 fokon kb. 1 órán át.

Tálalva
Gombás guiche

2011. jan. 12.

Burgonya krémleves

Ez egy egyszerű, gyors és sok hozzávalót nem igénylő recept. Szívesen ettem volna egy kis levest. Burgonyából pedig mindig van nálam otthon pár darab. Nem vagyok nagy leves rajongó és ha már leves, akkor is inkább a krémlevesek mellett döntök, ha van választási lehetőségem. Így jött a sima krumpli leves helyett a burgonya krémleves ötlete is.

Meghámoztam 6-8 szem nagyobb burgonyát, alaposan megmostam és felkockáztam. Nagyobb darabokra felszeltem egy vöröshagymát is, ezeket együtt sós vízbe feltettem főni. Amikor megpuhult a burgonya és a vöröshagyma, akkor az egészet félretettem a tűzhelyről még melegen egy deszkára. Botmixerrel pürésítettem. Még egy kis sóval és borssal ízesítettem. Adtam hozzá egy kis tejet és vizet is, mert elég sűrű lett. Pár percre még visszatettem főni éppen csak, hogy rottyanjon még egyet. El is készült a krémleves. A tetejére szórt pirított kenyér és pirított szalonna kockákkal tálaltam.

2011. jan. 10.

Medvehagymás pogácsa

Végre valami sósság!  Hagymás pogácsát szoktam sütni, ez nagyon ízlik a családnak. Ebből kiindulva gondoltam egyet és arra jutottam ki kellene próbálni milyen a medvehagymás pogácsa. Sikerült is vennem szárítva ebből a fűszerből. Aztán amikor már a fűszer is a konyhám tartozéka volt, a receptre is rátaláltam. Évek óta szokásommá vált, hogy a női magazinokból összegyűjtöm a recepteket. Most is egy ilyen újság szanálás közepette bukkantam erre a kincsre. A recept egy régi Meglepetésből származik.

Hozzávalók:
  • 50 dkg liszt
  • 15 dkg szárított medvehagyma
  • 2 tojás sárgája
  • 1 dl tejföl
  • 25 dkg vaj
  • 3 dkg élesztő
  • 1 dl tej
  • méz
 Kicsit változtattam az eredeti recepten, mert az élesztőt langyos tejes, mézben futtattam fel. Szépen felfutott és miközben dolgozott az élesztő pezsgő hangot hallatott. A lisztnél is egy aprócska módosítást  alkalmaztam, vagyis fele arányban sima fehér lisztből és fele arányban tk. rozslisztből készült a pogácsám. Nem mértem ki pontosan a hozzávalókat, de nagyjából tartottam a megadott mennyiségeket. A lisztben elkevertem a sót, és a szárított medvehagymát ebbe pedig belemorzsoltam a vajat. Úgy, mint mikor linzer tésztát készítek. Hozzáadtam a tejfölt, a 2 tojás sárgáját és a felfuttatott élesztőt. Összegyúrtam a tésztát és kb. 1 órán át kelesztettem. A megkelt tésztát kilisztezett deszkán kb. 1 ujjnyi vastagságúra kinyújtottam, késsel berácsoztam a tetejét és pogácsa szaggatóval kiszaggattam. Lekentem a pogácsák tetejét tojás sárgájával és addig sütöttem, amíg szép "mosolygós" barnák nem lettek.

Végeredmény pedig egy finom omlós tészta (még másnap is). Nálunk nem érte meg a harmadnapot. :-) Még a kiskutyám is imádta, 3-4 darabot biztosan megevett ő is. Ami pedig neki is ízlik az rossz nem lehet... Ezt a receptet érdemes elmenteni, mert tényleg jó kis tésztája lett. A medvehagyma pedig kellemes ízt varázsol a pogácsának, de annyira nem is lesz hagymás ízű, mint egy sima hagymától.

2011. jan. 8.

Lucerna csíra

 Mit érdemes tudni a lucerna csíráról?

A lucerna, noha magja legkisebb a hüvelyesek között, tápérték szempontjából a legelső a csírák tekintetében, mivel nagyon igényes, kényes növény, gyökerei akár 30 méterre is kiterjedhetnek a földben, hogy hozzájussanak a legmegfelelőbb ásványi anyagokhoz, és más tápanyagokhoz. Gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban, fehérjében, és minden esszenciális aminosav megtalálható benne, mérgeket semlegesítő és kihajtó hatása minden más meg vizsgált ételét felülmúlja. Kiderült, hogy növeli a szervezet betegségekkel szembeni ellenálló képességét, főként a gyulladásos megbetegedésektől, pl. az ízületi gyulladásoktól véd.. Segít megelőzni a kifáradást, a szervezet kimerülését, és beállítja az optimális kalcium-foszfor arányt (2:1) a szervezetben. A lucerna csírában megtalálható szaponin nevű vegyület az érfalakról lekaparja, és feloldja a lerakódásokat. Megelőzhető ezért vele a komoly érszűkület. Csökkenti a vércukorszintet, mert tisztítja a hasnyálmirigyet. Gyomorfekélynél azért tud segíteni, mert egy finom bevonatot képez a gyomor nyálkahártyáján. Ezáltal meg is védi. Serkenti a tejtermelődést szoptatós édesanyáknál. A benne lévő növényi hormonok miatt kiváló ösztrogén hatása van, amely például segíthet a mellrák megelőzésében. B12 vitamint tartalmaz, mely gyógyítja a vérszegénységet. Magas K-vitamin tartalma miatt megelőzi a vérrögök kialakulását. Csökkenti a fokozott havi vérzést. L-borostyánkősavat tartalmaz, amely felelős a kötőszövetek rugalmasságáért. Magas a Ca-tartalma, így érdemes fogyasztani a csontritkulás megelőzésére. Oldja a lerakódott húgysavat a szervezetben. A legszélesebb spektrummal rendelkezik minden eddig ismert tápanyag-koncentrátumba. A fogyókúrázók egyik őrangyala, de hólyag- és veseelégtelenség, idegrendszeri problémák, hajhullás és asztma, légzőszervi problémák, csont- és fogproblémák esetén is érdemes beépíteni az étrendbe. A kis növényke sokáig eláll a dobozban, ha van helye. Képes három hét múlva is megmutatni erejét, természetesen, ha hűtve és jól tároljuk. Növekednek, összekapaszkodnak, zöldülnek. Ilyenkor a több klorofilltartalom teszi még értékesebbé.
Forrás: http://antalvali.com/csiraztatas/a_csirakrol_reszletesen


Csíráztatás menete:

Először is venni kell egy csíráztató tálat. Az enyém két emeletes, tehát egyszerre kétféle magot tudok csíráztatni. Eleinte két bögrébe, de mostanában csak két megüresedett joghurtos dobozban beáztatok 1-1 ek. magot. Kb. 1-1,5 napig áztatom a magokat, szépen megszívják magukat vízzel. Majd átmosom őket és a csíráztató tál 1-1 tálcájára teszem őket. Minden reggel és este meg kell "fürdetni" a magokat. Különben fehér penész szerűség jelenik meg rajtuk. Bocsánat nem vagyok szakértő, de a penészez hasonlít a legjobban, de ez igazából nem AZ! Szóval, ha gondosan ápolod 4-5 nap múlva eheted is a finom csírákat. Szerintem nem kell sok időt rájuk fordítani naponta, mégis növekednek. Ja fényes, de nem napsütötte helyet kedvelnek, kell nekik a fény, hogy szép zöldek legyenek. Tényleg növekednek a hűtőben. Egy hét után hosszabbak lesznek és csak nőnek, amíg el nem fogynak. Nálunk a lucerna csíra az egyik kedvenc a családban. Olyannyira sikerült rászoktatnom a családom ezekre a kis növényekre, hogy már ők rendelik meg maguknak, hogy a következő héten milyet szeretnének enni. Az íze pedig engem leginkább a nyers zöldborsóra emlékeztet.


Ha a legfelső érvek nem lennének elegendők ahhoz, hogy miért is eszem őket, leírok még pár indokot.
  • finom és ha otthon nevelgeted a saját csíráidat igazán olcsó is (nem kell hozzájuk sok idő, maximum szeretet)
  • télen is olyan, mintha zöldségeket ennél (legalábbis én így fogom fel), nem kell megvenni a drága agyonvegyszerezett és nem is idény zöldségeket, hanem ezekben a kis növényekben ott van minden vitamin amire a szervezetnek szüksége van
  • mivel ezek valójában mini "zöldségek" lúgosítják a szervezetet
  • ráadásul, ha van rá módom miért ne tennék meg mindent a betegségek megelőzése érdekében és miért ne élnék és táplálkoznék egészségesen?

Áztatás
A kész lucerna csíra

2011. jan. 6.

Kollath reggeli

Számomra a nap kihagyhatatlan eleme a reggeli. Ha nem reggelizek, nem érzem jól magam és egész nap éhes leszek, hiába eszek bármennyit is. Ezért elképzelhetetlennek tartom, hogy üres hassal induljak el otthonról, képes vagyok korábban felkelni is azért, hogy nyugodtan megreggelizhessek. Régebben gyümölcsöt, müzlit vagy valamilyen szendvicset ettem ilyenkor. A müzli volt a legkedvesebb ezek közül, mégsem voltam vele maradék nélkül megelégedve. Vágytam egy olyan variációra, amit én is össze tudok állítani és az van benne, amit én szeretnék. Aztán a vágyam kielégítésére hamarosan megoldás érkezett a Kollath reggeli formájában. Szeptember óta rendszeresen ezt eszem reggelente. Hogy miért? A recept után elárulom.

Hozzávalók:
  • 30-40 g (3-4 ek.) búza, árpa vagy rozspehely (bioboltban lehet kapni különböző gabonapelyheket, vagy keverékeket, amikben tényleg csak a gabonapehely van)
  • 15 g mazsola vagy más aszalt gyümölcs
  • 1 ek. dió, mogyoró, napraforgó, mandula, tökmag stb. (ami van otthon vagy amihez kedved van)
  • 1 ek. lenmag, vagy szezámmag
  • 1 felszeletelt alma vagy más idénygyümölcs
  • valami ízesítő (nálam vagy darált mák, vagy fahéj, vagy gyömbér)
 Elkészítés:

Este müzlis tálkába teszek 4 ek. gabonapelyhet, 1 ek. diót vagy mogyorót, 1 ek aszalványt  és 1 ek. len vagy szezámmagot. Amíg nem volt aszalóm mazsolával ettem, de most már így nagyobb a választék. (ananász, alma, kiwi, banán, mandarin) Ezekre éppen annyi vizet öntök, hogy ellepje őket. Egész éjszaka ázni hagyom őket. Reggel ízesítem darált mákkal, fahéjjal vagy gyömbérrel, attól függ mihez van éppen kedvem. Majd szelek rá egy gyümölcsöt. Általában almát, főleg most télen, de banánt is szoktam. Nyáron majd nagyobb lesz a választék a gyümölcsökből. Azért kedvelem ezt a reggelit, mert sokféleképpen lehet variálni, mindig olyan lehet amihez kedvem van. Lehet még ezeken kívül mézzel és egy kis citromlével is ízesíteni. Nekem elég édes a gyümölcsökkel együtt.

  1. Nem terheli túl a gyomrot, csak legalább 4 órán át van jóllakottság érzet.
  2. Normális testsúlyt biztosít. A kövérek fogynak anélkül, hogy éhesek lennének addig, míg jön az ebédidő. A túl soványak pedig híznak és emésztőszerveikben is javulást észlelnek.
  3. Megszűnik a székrekedés.
  4. Ez a típusú reggeli méregtelenít, ezért elmúlik a fáradtság.
  5. Nő a fizikai és szellemi teljesítőképesség.
  6. Javul a közérzet, amely a biológiai egyensúlyból következik.
  7. Nem kívánod többé a kávét, a cigit vagy az alkoholt.
  8. Nő a koncentrációképességed, mivel az emésztőszerveid nincsenek túlterhelve.
  9. Javul a véred összetétele, a koleszterinszinted pedig csökken. A jobb vérkeringés megszünteti a bőrbetegségeket (ekcéma, kelés, pikkelysömör)
  10. A haj regenerálódik, rugalmassá válik.
  11. A köröm fényessé válik, nem lesz törékeny.
  12. A fogaid javulni fognak, az ínysorvadás mértéke csökken.
  13. A csontvázad megerősödik.
A linken (AV honlapon) még több információt olvashatsz, a reggelivel kapcsolatosan, érdemes a cikknél/cikkeknél a hozzászólásokat is elolvasni!

Forrás: http://antalvali.com/hirek/kollath-reggeli-elonye.html

    Kollath reggelim

    2011. jan. 3.

    Sampon

    Már régóta a terveim között szerepel az új samponomról a beszámoló. Ha valaki esetleg váltani szeretne természetes kozmetikumokra vele osztom most meg a tapasztalataimat. Mint említtetem lecseréltem a tisztálkodási szereimet és köztük a samponomat is. Első körben egy általam előállított folyékony szappant terveztem használni mindenféle tisztálkodásra azaz kézmosásra, fürdésre és hajmosásra is. Az első két tevékenységemhez nagyon bevált a sövénykúti kecsketejes szappanomból készült folyékony szappan. Ja és bármilyen hihetetlen még mindig van belőle, pedig az összes kézmosáshoz is tényleg ezt használom. Szóval sokáig elég. Visszakanyarodva a hajamhoz, ezen a téren sajnos nem vált be. Első mosásnál olyan lett, mintha meg sem mostam volna. Sőt talán még rosszabb is. A hajtöveknél zsíros tapintásra és kinézetre is a hajvégeknél pedig száraz. Kicsit úgy néztem ki, mint egy oroszlán. Két napig talán bírtam is, de copfosan. Ami nálam elég ritka, szeretem kibontva hordani a hajkoronám, de akkor nem korona volt, hanem valami olyan, amit takargatni kell egy copf formájában. Viszont csak nem hagytam annyiban a dolgot. Gondoltam csak tisztul, ez teljesen normális, így adtam még egy esélyt ennek a samponnak. Sajnos második alkalommal sem győzött meg. Kínomban még másnap hajat mostam a régi samponommal. Szégyen ide vagy oda, nem azért akartam lecserélni a samponom, hogy ki se tudjak lépni a lakásból a hajam miatt. Egy nőnek szerintem fontos, hogy ápolt külseje legyen. Tehát megint szép és tiszta volt a hajam, de azért csak nem akartam feladni a természetes megtisztítását. Így Szilvi barátnőm tanácsára kipróbáltam az ő csalán sampon receptjét.

    Csalán sampon:
    1.  lépés: kb. 1 liter vizet felforralok, félreteszem és hozzáadok 1 nagy púpozott kanál csalán füvet.
    2.  lépés: a 20 percig állni hagyott és leszűrt csalán teámhoz adok 2 kanál, szódabikarbónát, 1 kanál mézet, és 1 kanál durva sót, jól összekeverem
    3. lépés: öblítés: Kb. 1 dl 20 %-os ecethez hozzáadok 1 liter langyos vizet és jöhet az öblítés.
     A hajmosás menete:

    Egy nagyobb tálba öntöm az elkészített csalános hajmosó vizemet és ebben áztatom a hajam. Közben néha öntök is rá egy kicsit és átdörzsölöm a fejbőröm. Ez nálam kb. 10 percig tart, ezalatt az idő alatt elfogy a hajmosó folyadékom is. Ezek után jöhet az öblítés a langyos ecetes vízzel. Eleinte csak simán ecetes vízzel öblítettem le a hajam. Viszont elég ecet szagom volt, amíg száradt a hajam. Csak nagyon ritkán használok hajszárítót, tehát ez egy hosszabb folyamat. Kritikaként viszont pár alkalommal megkaptam, hogy milyen ecet szagom van. Ez különös képen engem nem zavart, de ha a környezetemnek nem tetszik nincs mit tenni változtatni kell. A változtatást pedig egy kis illatosító segítségével oldottam meg. Csepegtettem az ecetes vízbe pár csepp levendulás illóolajat. Legutolsó alkalommal finom levendula illat áradt belőlem. Ezt majd kedvem szerint változtatom. Amilyen illathoz ezentúl lesz kedvem, olyant fogok használni. Azért mégiscsak igazuk volt a kritikusaimnak, így levendulától illatozva én is jobban éreztem magam.

    Még annyit legvégső tapasztalatként. Első két mosás alkalmával még ennél a samponnál sem kaptam meg azt az eredményt, amit egy rendes bolti sampon után lehet tapasztalni. Viszont ezt annak fogtam fel, hogy azért a kecsketejes samponomnak is ki kell tisztulni a hajamból. Tehát ezt nem adtam fel olyan könnyedén és lás csodát már a harmadik mosás után szép sima, könnyen kezelhető és megfelelő állagú hajat kaptam. Azóta használom is lelkesen. Még nem tudom, hogy meddig lehet ezt a sampont használni, mivel olvastam egy olyant róla, hogy a szódabikarbóna hosszú távon nem tesz jót. Ennek még utána kell járnom. Most a jelenlegi célom, hogy meghosszabbítsam a két hajmosás közötti időszakot. Bevallom én már attól boldog lennék, ha mondjuk heti egyszer kellene csak mosnom. Így ha esetleg megyek valahová, ahol nincs módom teát főzni, stb. nem kell attól tartanom, hogy kénytelen vagyok bolti sampont használni. Persze vannak jó bolti samponok is, csak azt kissé vastag pénztárcával rendelkezőknek találták ki.

    2011. jan. 1.

    2010 összegzése

    Azon gondolkodom, egész nap mi is történt velem az előző évben. Arra kellett jutnom nem ez volt az eddigi legjobb évem életem során. A rossz dolgok: egész évben nem sikerült munkát találnom, meghalt egy számomra kedves személy, a barátaim pedig sajnos sokszor nem voltak velem, hogy csillapítsák a magányom. Végül pedig az év végére a pontot a vele való szakítás tette fel 30.án... Hát az hiszem ezek után jövőre csak szebb és jobb dolgok történhetnek velem. Én az örök optimista el sem tudom képzelni, hogy ez másként lenne.
    Persze nem akarok panaszkodni, mert azért sok jó is történt velem. A legfontosabbak: elkezdtem írni ezt a blogot, ami a szívem csücske lett. Remélem azért tetszik másnak is... Angolul tanulok végre. Tántoríthatatlan vagyok. Most meg fogok tanulni angolul beszélni! Egy régi kedves barátnőmmel, újra egymásra találtunk. Sok új emberrel ismerkedtem meg. Sok új dolgot tanultam, azt hiszem bizonyos mértékig felnőttem. Egy teljes életmód váltás projekten estem/esek át... Elvégeztem az agykontroll tanfolyamot.
    Azt hiszem a mérleg nyelve talán még így is inkább a pozitívabb irányba húz. Ebben az új évben pedig csak egy fogadalmam van. Fenekestül felforgatom az életem. Remélem sikerül! Ha már ennyi minden változott az életemben 2010ben, miért is ne folytatódhatna tovább. Most kicsit úgy érzem magam mint Elizabeth az Ízek, imák, szerelmekben.. építkezek tovább a romokra és egy szebb világ van megszületőben!